پخش فیلم معدوم سازی جوجه‌ها غیراخلاقی بود
چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ 2 هفته قبل

پخش فیلم معدوم سازی جوجه‌ها غیراخلاقی بود

دهقان آنلاین(اخبار کشاورزی ایران): به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، مرتضی رضایی با بیان اینکه میزان تولید جوجه یک‌روزه و درنهایت گوشت مرغ نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته به‌طور میانگین ۹ درصد افزایش پیداکرده است، اظهار کرد: در بعضی ماه‌ها مانند تیرماه بیش از ۲۰ درصد رشد تولید […]

دهقان آنلاین(اخبار کشاورزی ایران):


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، مرتضی رضایی با بیان اینکه میزان تولید جوجه یک‌روزه و درنهایت گوشت مرغ نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته به‌طور میانگین ۹ درصد افزایش پیداکرده است، اظهار کرد: در بعضی ماه‌ها مانند تیرماه بیش از ۲۰ درصد رشد تولید داشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه در تیرماه سال ۹۷، ۱۰۲ میلیون قطعه و در تیر سال ۹۸، بیش از ۱۲۲ میلیون قطعه جوجه تولیدشده است، افزود: همچنین در مردادماه سال گذشته ۱۰۷ میلیون قطعه جوجه تولید شده و در زمان مشابه در سال ۹۸، میزان تولید جوجه یک‌روزه به ۱۲۵ میلیون قطعه رسیده است.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، افزایش تولید جوجه در سال جاری را ناشی از افزایش تقاضای بازار دانست و در رابطه با تصاویر منتشرشده از معدوم‌سازی جوجه‌های یک‌روزه در برخی واحدهای تولیدی، خاطرنشان کرد: گفته‌شده افزایش تولید باعث این اتفاق بوده و برخی جوجه‌کشی‌ها که نتوانستند جوجه خود را به‌موقع بفروشند دست به معدوم‌سازی زدند که این‌یک امر طبیعی در این صنعت است و معمولاً آن بخش از جوجه‌ها که نر هستند و قابلیت فروش و پرورش ندارند، معدوم‌سازی می‌شوند و این مسئله تنها مربوط به ایران نیست.

وی با غیراخلاقی دانستن ضبط و پخش فیلم معدوم‌سازی جوجه‌ها، عنوان کرد: به دنبال راهکارهای هستیم تا با صادرات محدود، قیمت جوجه به قیمت مصوب ۲,۵۵۰ تومان برسد و از این معدوم‌سازی‌ها جلوگیری شود.

رضایی افزود: مجوز صادرات جوجه یک‌روزه صادرشده و اگر قیمت این کالا افت کند، صادرات انجام خواهد شد.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در رابطه با ادعای مطرح‌شده در خصوص فروش کیلویی جوجه یک‌روزه اذعان کرد: جوجه یک‌روزه به‌هیچ‌عنوان کیلویی به فروش نمی‌رسد، بلکه به‌صورت قطعه یا دانه‌ای خرید و فروش می‌شود، بنابراین ادعای مطرح‌شده صحت ندارد.

رضایی با اشاره به این نکته که مرغ گوشتی به‌اندازه نیاز بازار در ایام محرم تولیدشده است، گفت: گوشت مرغ که در ایام محرم به بازار آمده، مربوط به جوجه ریزی تیرماه است که ۲۰ درصد نسبت به سال قبل رشد تولید داشتیم و روند قیمتی بازار هم نشان می‌دهد که بازار این کالا متعادل است و در برخی مناطق قیمت گوشت مرغ پایین‌تر از قیمت مصوب است.

وی افزود: با توجه به افزایش تولید و در کنار آن ظرفیت‌های بالایی که در تولید داریم، به‌هیچ‌عنوان نیاز به واردات نداریم کما اینکه در چند سال گذشته هم وارداتی نداشته‌ایم.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: تمام زنجیره‌های تولید اعم از تأمین نهاده‌ها، تأمین جوجه، تأمین مرغ و در نهایت بازار باید متعادل باشد تا این امکان فراهم شود که بیش از سال‌های قبل تولید داشته باشیم و بتوانیم صادر کنیم.


منبع: خبرگزاری مهر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

آخرین اخبار

سایت ها

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب