برنامه توسعه ۵۸۰۰ هکتاری گلخانه ها در سال جاری
سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ 2 هفته قبل

برنامه توسعه ۵۸۰۰ هکتاری گلخانه ها در سال جاری

دهقان آنلاین(اخبار کشاورزی ایران): به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، محمدعلی طهماسبی در جلسه رؤسای سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها در خصوص توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای، گفت: برش‌های استانی این میزان توسعه کشت گلخانه‌ای به سازمان‌ها و فرمانداران ابلاغ شده است. وی افزود: سالانه ۴۰۰ تا ۵۰۰ هکتار گلخانه‌های سنتی، بازسازی می‌شوند و […]

دهقان آنلاین(اخبار کشاورزی ایران):


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، محمدعلی طهماسبی در جلسه رؤسای سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها در خصوص توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای، گفت: برش‌های استانی این میزان توسعه کشت گلخانه‌ای به سازمان‌ها و فرمانداران ابلاغ شده است.

وی افزود: سالانه ۴۰۰ تا ۵۰۰ هکتار گلخانه‌های سنتی، بازسازی می‌شوند و یک زمان ۴ ساله برای نوسازی گلخانه‌های سنتی کشور مورد نیاز است.

طهماسبی در این نشست به تشریح تسهیلگری‌های انجام شده در خصوص توسعه گلخانه‌ها از قبیل اصلاح نظام‌نامه، تخصیص تسهیلات کم‌بهره، کاهش بروکراسی‌های اداری و غیره نیز پرداخت.

در ادامه این نشست مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی با بیان اینکه امنیت غذایی کشور از مسیر توسعه گلخانه‌ها می‌گذرد، اظهار امیدواری کرد که با ابلاغ وزیر جهاد کشاورزی و هدفگذاری‌های انجام شده، به افق ترسیمی ۱۴۰۴ در خصوص توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای دست یابیم.

علی اشرف منصوری خاطرنشان کرد: ۱۶ میلیون هکتار از اراضی کشور برای ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای مورد آمایش و امکان‌سنجی قرار گرفته است که نتیجه این سنتز، شناسایی ۲۷۳ هزار هکتار از اراضی مستعد برای ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای است.

این مقام مسئول مهمترین مأموریت شرکت را ساماندهی شهرک‌ها و مجتمع‌ها، آموزش، مدیریت واحد و افزایش تولید و بهره‌وری اعلام کرد.

منصوری، برنامه مصوب اجرایی شرکت در توسعه شهرک‌های کشاورزی کشور را به صورت ناخالص ۲۳۰۰ هکتار اعلام کرد و افزود: برش‌های استانی آن به مدیران شعب استان‌ها ابلاغ شده است.


منبع: خبرگزاری مهر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

آخرین اخبار

سایت ها

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب