تشکیل زنجیره ارزش برای کاهش قیمت گوشت گوساله گرم
چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ 1 ماه قبل

تشکیل زنجیره ارزش برای کاهش قیمت گوشت گوساله گرم

دهقان آنلاین(اخبار کشاورزی ایران): به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، مرتضی رضایی امروز چهارشنبه در نشستی با حضور جمعی از نمایندگان فروشگاه های زنجیره ای، سازمان میادین میوه و تره بار، انجمن صنفی گاوداران ایران و شورای تامین کنندگان دام ایران گفت: با توجه به بهبود وضعیت تولید دام زنده در […]

دهقان آنلاین(اخبار کشاورزی ایران):


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، مرتضی رضایی امروز چهارشنبه در نشستی با حضور جمعی از نمایندگان فروشگاه های زنجیره ای، سازمان میادین میوه و تره بار، انجمن صنفی گاوداران ایران و شورای تامین کنندگان دام ایران گفت: با توجه به بهبود وضعیت تولید دام زنده در کشور ما در صدد هستیم با تشکیل زنجیره ارزش، گوشت گوساله گرم تولید داخل را با قیمت و کیفیت مناسب به دست مردم برسد.

وی افزود: دامداری ها هم اکنون با انباشت گوساله های پروار شده آماده به بازار روبرو هستند که همین امر موجب شده قیمت هر کیلوگرم گوشت گوساله زنده به زیر ۳۰ هزار تومان برسد و بنابراین انتظار داریم مردم نیز این کاهش قیمت را در بازار حس کنند.

رضایی اظهار داشت: با توجه به کاهش قیمت گوشت گوساله زنده تولید داخل و ارزیابی های صورت گرفته، قیمت هر کیلوگرم لاشه گرم گوساله در بازار باید حدود ۸۰ هزار تومان باشد و هر قیمتی بالاتر از آن حباب قیمت است.

وی تصریح کرد: متاسفانه فروشگاه های زنجیره ای، دامداران، اتحادیه ها و تامین کنندگان دام آنقدر از هم فاصله گرفته اند که دلال های مزاحم وارد عرصه شده و بر قیمت گوشت تاثیر گذاشته اند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: این درحالی است که تامین کنندگان دام کشور آماده اند گوشت گرم گوساله را به صورت لاشه با قیمت مناسب در اختیار فروشگاه های زنجیره ای و واحدهای قطعه بندی قرار دهند.

وی گفت: در راستای تعامل بیشتر و شکل گیری زنجیره گوشت گوساله تولید داخل، در آینده جلساتی با حضور واحدهای قطعه بندی و بسته بندی گوشت برگزار می کنیم.

در این نشست، رییس تامین کنندگان دام ایران اعلام آمادگی کرد: روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ تن گوشت گرم گوساله به صورت لاشه را با قیمت مناسب در سطح تهران به طور مستقیم در اختیار بازار قرار دهد.

منصور پوریان گفت: ما آماده ایم در فاز دوم عرضه گوشت دام سبک را آغاز کنیم.

دراین نشست، رییس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران ایران نیز اظهار داشت: به رغم آن که قیمت هر کیلوگرم گوساله زنده تولید داخل از ۳۵ تا ۳۸ هزار تومان شب عید، اکنون به مرز ۳۰ هزار تومان رسیده، اما ما شاهد کاهش قیمت گوشت در بازار نبوده ایم.

احمد مقدسی افزود: واسطه ها میان تولید کنندگان و مصرف کنندگان مانع کاهش قیمت شده اند.


منبع: خبرگزاری مهر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

آخرین اخبار

سایت ها

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب