اولین جشنواره ملی چای۲۰ و ۲۱ تیر در لاهیجان برگزار می‌شود
سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ 1 هفته قبل

اولین جشنواره ملی چای۲۰ و ۲۱ تیر در لاهیجان برگزار می‌شود

دهقان آنلاین(اخبار کشاورزی ایران): به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، حبیب جهانساز اظهار داشت: اولین جشنواره ملی چای کشور ۲۰ و ۲۱ تیرماه سال جاری در لاهیجان برگزار می‌شود. این مقام مسئول هدف از برگزاری اولین جشنواره ملی چای کشور را، معرفی چای ایرانی به تمام کشور عنوان کرد و گفت: […]

دهقان آنلاین(اخبار کشاورزی ایران):


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، حبیب جهانساز اظهار داشت: اولین جشنواره ملی چای کشور ۲۰ و ۲۱ تیرماه سال جاری در لاهیجان برگزار می‌شود.

این مقام مسئول هدف از برگزاری اولین جشنواره ملی چای کشور را، معرفی چای ایرانی به تمام کشور عنوان کرد و گفت: چای ایرانی در مقایسه با چای های خارجی از نظر کیفیت حرف اول را می زند.

وی با اشاره به اینکه به دنبال پررنگ کردن حضور چای ایرانی در بازار هستیم، ادامه داد: علاوه بر مصرف چای می توان از باغات این محصول نیز تحت عنوان بوم‌گردی و گردشگری درآمدزایی کرد.

جهانساز تصریح کرد: فرآیند تهیه چای از باغ تا نوشیدن آن می‌تواند برای گردشگران جذاب باشد و درصدد آن هستیم تا گردشگران از باغات، کارخانجات و نحوه فرآوری آن بازدید کنند.

وی با اشاره به اینکه دبیرخانه این جشنواره در سازمان چای کشور به صورت دائمی ایجاد شده، گفت: بنا است این جشنواره به صورت سالانه با کمک اتحادیه چای‌کاران، کارخانه جات مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی، کسبه بازار و پتانسیل‌های موجود برگزار شود.


منبع: خبرگزاری مهر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

آخرین اخبار

سایت ها

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب