دستگاه‌های اجرایی در حفظ، توسعه و احیای منابع‌ طبیعی مشارکت کنند
یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۸ 1 هفته قبل

دستگاه‌های اجرایی در حفظ، توسعه و احیای منابع‌ طبیعی مشارکت کنند

دهقان آنلاین(اخبار کشاورزی ایران): به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، خلیل آقایی در سفر به شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه و در نشست مشترک با مسئولین این شهرستان‌ها با اعلام مطلب فوق، از شهرداران خواست تا توجه بیشتری به بهره‌برداری و ارائه خدمات مطلوب در پارک‌های جنگلی کنند. وی […]

دهقان آنلاین(اخبار کشاورزی ایران):


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، خلیل آقایی در سفر به شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه و در نشست مشترک با مسئولین این شهرستان‌ها با اعلام مطلب فوق، از شهرداران خواست تا توجه بیشتری به بهره‌برداری و ارائه خدمات مطلوب در پارک‌های جنگلی کنند.

وی گفت: مالکیت پارک‌های جنگلی به سازمان جنگل‌ها تعلق دارد و در شهرها صرفاً بهره‌برداری آنها به شهرداری‌ها واگذار شده است و انتظار می‌رود خدمات مطلوب رفاهی و تفریحی به شهروندان که علاقمند به حضور در طبیعت دارند ارائه شود.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در بخش دیگری از سخنان خود به اعتبارات تخصیص یافته از صندوق توسعه ملی در سال جاری اشاره و خاطرنشان کرد: در تمام کشور توسعه فعالیت‌های آبخیزداری ضروری است و اگر در استانی ظرفیت اجرای کار آبخیزداری زیاد باشد و استانداری‌ها اعتبار مناسبی برای آن بخش در نظر بگیرند به همان اندازه سازمان جنگل‌ها هم اعتبارات را افزایش خواهد داد.

وی با اشاره به کسب مجوز بند ب ماده ۲۹ قانون احکام دائمی برنامه ششم توسعه گفت: این مجوز فضایی فراهم کرده که تشکل‌ها و تعاونی‌های محلی بتوانند طرف قرارداد ادارات منابع طبیعی شوند و اجرای فعالیت‌هایی نظیر آبخیزداری و آبخوانداری، حفاظت و نگهداری و اطفاء حریق به آنها واگذار شود و این به معنای مردمی کردن اقتصاد مقاومتی است.


منبع: خبرگزاری مهر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

آخرین اخبار

سایت ها

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب