۸ هزار هکتار از اراضی کشاورزی هویزه و سوسنگرد هنوز اسیر سیلاب هست
دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ 3 هفته قبل

۸ هزار هکتار از اراضی کشاورزی هویزه و سوسنگرد هنوز اسیر سیلاب هست

دهقان آنلاین(اخبار کشاورزی ایران): به گزارش خبرنگار مهر، کیامرث حاجی‌زاده ظهر امروز در جلسه قرارگاه استانی بازسازی مناطق سیل‌زده خوزستان اظهار کرد: مسئله مهمی که باید رسیدگی شود، همکاری بانک‌ها با مناطق سیل‌زده است که دستورالعمل نیز به آنها ابلاغ‌شده است. وی افزود: جهاد کشاورزی استان با وجود اینکه در بحث پرونده‌سازی و پرونده گیری […]

دهقان آنلاین(اخبار کشاورزی ایران):


به گزارش خبرنگار مهر، کیامرث حاجی‌زاده ظهر امروز در جلسه قرارگاه استانی بازسازی مناطق سیل‌زده خوزستان اظهار کرد: مسئله مهمی که باید رسیدگی شود، همکاری بانک‌ها با مناطق سیل‌زده است که دستورالعمل نیز به آنها ابلاغ‌شده است.

وی افزود: جهاد کشاورزی استان با وجود اینکه در بحث پرونده‌سازی و پرونده گیری جهشی داشته است اما در پرداخت خسارت‌ها عقب است و باید به جد این موضوع پیگیری شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان تصریح کرد: در حوزه پرداخت تسهیلات به کشاورزان نیز، جهاد کشاورزی باید کشاورزان را به بانک‌ها معرفی و بانک عامل کشاورزی نسبت به پرداخت آنها، با اولویت‌بندی در مناطق سیل‌زده اقدام کند.

حاجی‌زاده گفت: دستگاه‌های اجرایی به اولویت‌بندی اقدامات قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده باید توجه ویژه داشته باشند.

وی ادامه داد: استاندار در قرارگاه بازسازی و نوسازی استان اولویت قرارگاه را تخلیه آب و آمادگی اراضی برای کشت‌های تابستانه قرار داده است که باید این مهم موردتوجه واقع شود و بر اساس این اولویت‌بندی برنامه‌ریزی صورت گیرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان بیان کرد: در مناطقی مانند سوسنگرد به علت پایین بودن سطح زمین و ترمیم نشدن سیل بندها و فیوز پلاک شاکریه، مقداری آب در اراضی کشاورزی مانده بود که پس از برگزاری نشستی با شورای تأمین، قرارگاهی فرعی برای دشت آزادگان و هویزه با ریاست مدیریت بحران استان تشکیل و ۲۱۰ دستگاه ماشین‌آلات از دستگاه‌های مختلف در منطقه مستقر شد.

حاجی‌زاده یادآور شد: در حال حاضر از ۴۰ هزار هکتار از اراضی دشت آزادگان و هویزه ۳۲ هزار هکتار از زیر آب خارج شده و هشت هزار هکتار به دلیل مشکل در کانال ام دبیلیو دی در حال پیگیری است.

وی افزود: در زمان سیل به‌منظور نجات شهرهای پایین دست دایک مرزی از چند نقطه شکسته یا تخریب شد لذا هم‌اکنون ضرورت دارد برنامه‌ریزی برای ترمیم و بستن دایک ضروری است


منبع: خبرگزاری مهر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

آخرین اخبار

سایت ها

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب