دولت موضوع مبارزه و خطر نابود کننده هجوم ملخ ها را جدی نگرفته است
جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ 3 ماه قبل

دولت موضوع مبارزه و خطر نابود کننده هجوم ملخ ها را جدی نگرفته است

دهقان آنلاین(اخبار کشاورزی ایران): به گزارش خبرنگار مهر، احمد مرادی پنجشنبه شب در نشست هماهنگی ستاد بحران استان هرمزگان در مورد هجوم ملخ‌ها به استان هرمزگان بیان داشت: چند ماه استان و کشور درگیر مبارزه با ملخ شده اند. بحران در ورود و هجوم ملخ‌ها خیلی جدی است و جدی تر از این است که […]

دهقان آنلاین(اخبار کشاورزی ایران):


به گزارش خبرنگار مهر، احمد مرادی پنجشنبه شب در نشست هماهنگی ستاد بحران استان هرمزگان در مورد هجوم ملخ‌ها به استان هرمزگان بیان داشت: چند ماه استان و کشور درگیر مبارزه با ملخ شده اند. بحران در ورود و هجوم ملخ‌ها خیلی جدی است و جدی تر از این است که هنوز تصور کنیم که رویدادی اتفاق افتاده و می‌خواهیم مبارزه کنیم.

وی عنوان کرد: هشت استان کشور از بهمن ماه سال ۹۷ درگیر هجوم ملخ‌های صحرایی قرار گرفته اند و ۳ استان هرمزگان، بوشهر و سیستان و بلوچستان بیشتر درگیر این پدیده قرار گرفته اند و هنوز کشور به این باور و اهمیت موضوع نرسیده اند.

مرادی اظهارداشت: رحمانی فضلی وزیر کشور باید با جدیت بیشتری به موضوع هجوم ملخ‌ها ورود کند و از قدرت و اختیاراتش استفاده می‌کرد باید از ظرفیت ملی استفاده کنیم.

نماینده مردم حوزه انتخابیه بندرعباس خاطرنشان کرد: با نامه نگاری، پیگیری و خواهش و تمنا ۱۰ میلیارد تومان برای مبارزه با هجوم ملخ‌ها در ۸ استان کشور در نظر گرفته اند. این در حالی است که در استان هرمزگان تا کنون ۲۰ میلیارد تومان هزینه شده است. تخصیص ۱۰ میلیارد تومان نشان می‌دهد دولت موضوع مبارزه با ملخ را جدی نگرفته است.

وی تصریح کرد: از این به بعد مبارزه با موج‌های بعدی هجوم ملخ‌ها از توان جهادکشاورزی خارج است و اگر تمام دستگاه‌ها وارد نشوند اتفاقات وحشتناک بیشتری خواهد افتاد.

به گفته مرادی، تامین خودرو و نیروی انسانی مورد نیاز از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی عنوان کرد: استانداری هرمزگان از محل اعتبارات ستاد بحران برآورد خسارت کشاورزان را باید انجام دهند تا خیال کشاورزان هم آسوده باشد.


منبع: خبرگزاری مهر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

آخرین اخبار

سایت ها

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب