مصوبه محدودیت کشت برنج همچنان پابرجاست
دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ 3 ماه قبل

مصوبه محدودیت کشت برنج همچنان پابرجاست

دهقان آنلاین(اخبار کشاورزی ایران): به گزارش خبرنگار مهر، رضا سرافرازی مدیر کل دفتر امور آب وزارت جهاد کشاورزی در نشستی خبری در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر مبنی بر اینکه به گفته تولید کنندگان طرح محدودیت کشت برنج در کشور لغو شده است، گفت: تغییر در این مصوبه فقط توسط هیئت وزیران امکان پذیر است […]

دهقان آنلاین(اخبار کشاورزی ایران):


به گزارش خبرنگار مهر، رضا سرافرازی مدیر کل دفتر امور آب وزارت جهاد کشاورزی در نشستی خبری در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر مبنی بر اینکه به گفته تولید کنندگان طرح محدودیت کشت برنج در کشور لغو شده است، گفت: تغییر در این مصوبه فقط توسط هیئت وزیران امکان پذیر است و تاکنون هیئت وزیران هیچ تصمیمی در این زمینه نگرفته است.

وی در باره اینکه بنابراین آیا طرح مذکور در کشور همچنان اجرا می‌شود؟ گفت: بله؛ همین طور است.

سرافرازی با اشاره به تعیین الگوی کشت برای محصولات کشاورزی، توضیح داد: وزارت جهاد کشاورزی برای تمام دشت‌های کشور تقریباً الگوی کشت مشخص کرده است. ولی در این زمینه ما با مشکلات مواجه هستیم. به عنوان مثال بحث محدودیت کشت برنج یکی از مصوبات وزارت جهاد کشاورزی بوده که کشت این محصول را برای حدود سه سال محدود کرده‌ایم.

این مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: تصمیم وزارت جهاد کشاورزی بر این بود که از کشت برنج جز در استان گیلان و مازندران حمایت نکند.

وی با بیان اینکه برنج در ۱۷ استان کشور کشت می‌شود، ادامه داد: اما با توجه به شرایط بارندگی در سال جاری و قیمت برنج در کشور کشاورزان به کشت این محصول رغبت دارند و وزارت جهاد کشاورزی نیز نمی‌تواند برخورد جدی با تولید کنندگان انجام دهد بنابراین در چنین شرایطی نیاز است که سایر دستگاه‌ها مانند استانداری‌ها، فرمانداری‌ها، وزارت نیرو و قوه قضائیه به این مسئله ورود کنند.

وی افزود: استان اصفهان در گذشته سطح زیر کشت برنج، ۲۵ هزار هکتار بوده ولی در حال حاضر به دو هزار هکتار رسیده و کشت ارزن با کمک دولت جایگزین آن شده و به تدریج در حال توسعه است.

در حال تکمیل


منبع: خبرگزاری مهر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

آخرین اخبار

سایت ها

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب