افزایش۱۷۰درصدی قیمت موز/روایت آماری از تغییرات قیمت اقلام خوراکی
دوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷ 11 ماه قبل

افزایش۱۷۰درصدی قیمت موز/روایت آماری از تغییرات قیمت اقلام خوراکی

دهقان آنلاین(اخبار کشاورزی ایران): به گزارش خبرنگار مهر، روند افزایش قیمت اقلام خوراکی که از اردیبشهت ماه سال جاری آغاز شد همچنان ادامه دارد به گونه ای که در شهریورماه قیمت اقلام خوراکی با تغییرات عمده ای مواجه شد. گزارش تازه مرکز آمار ایران از تغییرات قیمتی ۲۴ قلم ماده خوراکی در شهریور ماه نشام […]

دهقان آنلاین(اخبار کشاورزی ایران):

به گزارش خبرنگار مهر، روند افزایش قیمت اقلام خوراکی که از اردیبشهت ماه سال جاری آغاز شد همچنان ادامه دارد به گونه ای که در شهریورماه قیمت اقلام خوراکی با تغییرات عمده ای مواجه شد.

گزارش تازه مرکز آمار ایران از تغییرات قیمتی ۲۴ قلم ماده خوراکی در شهریور ماه نشام می دهد مهم ترین اقلام خوراکی مردم از جمله برنج، گوشت و محصولات لبنی با افزایش قیمت مواجه شده اند، به گونه ای که برنج ایرانی درجه یک نسبت به شهریورماه سال گذشته ۶.۹ و برنج خارجی درجه یک ۴۵ درصد رشد داشته است.

یک کیلوگرم گوشت گوسفندی نسبت به شهریورماه سال گذشته ۳۸.۸، گوشت گاو یا گوساله ۴۲.۴ درصد و مرغ ماشینی با افزایش ۲۹.۴ درصدی افزایش قیمت داشته اند.

همچنین یک لیتر شیر پاستوریزه ۲۳.۷، یک کیلوگرم ماست پاستوریزه ۳۵.۳، پنیر ایرانی پاستوریزه ۲۵.۴، کره پاستوریزه ۴۳.۴ درصد، یک کیلوگرم تخم مرغ ماشینی ۶۴.۹ درصد و روغن مایع ۱۷.۲ درصد با افزایش قیمت مواجه شده اند.

در شهریورماه امسال نسبت به ماه مشابه سال گذشته قیمت میوه و صیفی جات با تغییرات عمده ای مواجه شده است به گونه ای که قیمت یک کیلوگرم موز ۱۷۰.۴ درصد، سیب درختی زرد ۸۸.۴ درصد، پرتقال محصول داخل ۱۲۰.۷ درصد، خیار ۵۹.۷ درصد،گوجه فرنگی ۸۵.۳ درصد، سیب زمینی ۴۲.۹ درصد با افزایش مواجه شده است.

همچنین لوبیا چیتی ۶.۳ درصد، عدس ۱.۲ درصد، قند ۲۰.۲ درصد، شکر ۲۰.۷ درصد، رب گوجه فرنگی ۷۵.۶ درصد و چای خارجی بسته ای ۳۷ درصد افزایش قیمت داشته اند و تنها محصول پیاز ۱۷.۸ درصد کاهش قیمت داشته است البته آن هم در حالی که نسبت به مرداد ماه سال جاری ۳ درصد با رشد قیمت مواجه شده است.


منبع: خبرگزاری مهر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

آخرین اخبار

سایت ها

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب