دهقان آنلاین(اخبار کشاورزی ایران): به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صندوق بیمه کشاورزی؛ در پی رخداد سیل گسترده فروردین ماه ۹۸ در گستره وسیعی از کشور، صندوق بیمه کشاورزی بخشی از خسارات مناطق سیل زده را به طور کامل پرداخت کرده و به محض دریافت و تأیید گزارش‌ها، خسارات پرداخت می‌شود و این روند […]

دهقان آنلاین(اخبار کشاورزی ایران):


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صندوق بیمه کشاورزی؛ در پی رخداد سیل گسترده فروردین ماه ۹۸ در گستره وسیعی از کشور، صندوق بیمه کشاورزی بخشی از خسارات مناطق سیل زده را به طور کامل پرداخت کرده و به محض دریافت و تأیید گزارش‌ها، خسارات پرداخت می‌شود و این روند تا تکمیل ارزیابی همه مزارع خسارت دیده ادامه خواهد داشت.

به منظور حصول دقت و سرعت بیشتر، فناوری‌های ماهواره‌ای سنجش از دور RS (Remote Sensing) و سامانه اطلاعات جغرافیایی (GIS) دانش بنیان در ارزیابی خسارات اخیر به کار گرفته شده است.

پس از رخداد سیل گسترده اخیر در کشور، اکیپ‌های تخصصی ارزیابی فنی بیمه کشاورزی، در عرصه‌های سیل زده حضور داشته و در ایام تعطیلات فروردین، ارزیابی خسارات را آغاز کرده و تاکنون ادامه داده‌اند.

خسارات بیمه گذاران برخی از مناطق آسیب دیده همچون آق‌قلا و گمیشان در استان گلستان و استان‌های لرستان، مازندران و خوزستان پرداخت شده و مابقی نیز در حال تکمیل فرآیند ارزیابی خسارات و درروند پرداخت غرامات قرار دارند.

این صندوق در پایان از عموم کشاورزان دعوت کرد تا در طی سال نسبت به تهیه بیمه نامه کشاورزی، از نزدیک‌ترین شعبه بانک کشاورزی یا دفاتر خدمات بیمه کشاورزی، اقدام کنند تا در هنگام رخداد خسارت‌هایی همچون سیل، طوفان، سرما و یخبندان، زلزله و بیماری‌های دام، طیور و آبزیان، امکان دریافت غرامت را از طریق سازوکار آسان بیمه کشاورزی، داشته باشند.


منبع: خبرگزاری مهر

بیشتر بخوانید:  لزوم هوشمندسازی کشاورزی ایران/ ارزش صنعت کشاورزی هوشمند۴برابر شد