دهقان آنلاین(اخبار کشاورزی ایران): به گزارش خبرنگار مهر، خلیل آقایی در مراسم هفتمین روز درختکاری در جمع خبرنگاران درباره تمهیدات اندیشیده شده برای جلوگیری از تخریب منابع طبیعی در ایام نوروز، گفت: ما در طول سال به بحث تخریب جنگل‌ها و منابع طبیعی توجه داریم و در ایام تعطیل به صورت ویژه یگان حفاظت سازمان […]

دهقان آنلاین(اخبار کشاورزی ایران):


به گزارش خبرنگار مهر، خلیل آقایی در مراسم هفتمین روز درختکاری در جمع خبرنگاران درباره تمهیدات اندیشیده شده برای جلوگیری از تخریب منابع طبیعی در ایام نوروز، گفت: ما در طول سال به بحث تخریب جنگل‌ها و منابع طبیعی توجه داریم و در ایام تعطیل به صورت ویژه یگان حفاظت سازمان در این زمینه فعالیت می‌کند.

وی اضافه کرد: دیروز هم در منطقه شمیرانات یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها مانوری را برگزار کرده تا برای ایام نوروز آمادگی کامل داشته باشد.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به اینکه روند تخریب و تصرف عرصه‌های طبیعی در طول سال کاهش داشته است، افزود: در ایام نوروز نیز با تمام توان از این مسئله جلوگیری خواهیم کرد.

آقایی در پاسخ به خبرنگار مهر مبنی بر نظر سازمان جنگل‌ها درباره کشت درخت پالونیا افزود: پالونیا گونه‌های مختلفی دارد که تعدادی از آنها که در داخل کشور ما هستند، مورد تأیید مؤسسه تحقیقات جنگل بوده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی تصریح کرد: اما برای زراعت چوب ما هنوز معتقدیم که صنوبر مناسب‌ترین گونه برای این کار است.

ادامه دارد…


منبع: خبرگزاری مهر

بیشتر بخوانید:  بیش از ۱۶ میلیون هکتار جنگل و بیشه‌زار در ایران وجود دارد